Reklama
Reklama

Sygnalizacja informuje kierowców o zamkniętym przejeździe kolejowym

fot. ZDM

Nowoczesne rozwiązanie zamontowano na skrzyżowaniu ulic Czechosłowackiej i Góreckiej.

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, na tym skrzyżowaniu występowały dwa podstawowe problemy, które trzeba było rozwiązać. - Pierwszy to korkowanie się północnego wlotu skrzyżowania spowodowane częstym zamykaniem przejazdów kolejowych na ul. Góreckiej. Drugi to utrudnienie wyjazdu autobusów z przystanku znajdującego się na południowym wlocie ul. Góreckiej przez pojazdy jadące na wprost.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Postanowiono zainstalować detektory wykrywające auta przy przejeździe zamkniętym szlabanami od strony ul. Czechosłowackiej. - Gdy kolejka aut osiągnie wysokość mniej więcej wjazdu na stację benzynową, sterownik sygnalizacji świetlnej uniemożliwi wjazd w północny wlot ul. Góreckiej kolejnym pojazdom - wyjaśniają drogowcy. Dodatkowo na nowych tablicach informacyjnych pojawi się wówczas komunikat o zamkniętym przejeździe kolejowym. - Kierowcy będą mieli szansę poszukania alternatywnej drogi. Jednocześnie w czasie zamknięcia przejazdu sterownik sygnalizacji wydłuży czas nadawania zielonego światła dla ul. Czechosłowackiej.

Drugi problem rozwiązano poprzez wyznaczenie tu śluzy dla autobusów. Dzięki niej autobusy wyjeżdżające z przystanku mogą wjechać przed samochody jadące na wprost w ul. Górecką i w lewo, w ul. Czechosłowacką.

Dodatkowo na skrzyżowaniu wybudowano kanał technologiczny ze światłowodem. Całość prac kosztowała ponad 350 tysięcy złotych.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro