Reklama
Reklama

W weekend zmieniamy czas na letni

fot. Jean Scheijen/freeimages.com

W ostatni weekend marca będziemy spać krócej.

W nocy z 28 na 29 marca z godziny 2:00 zegarki przestawimy na 3:00. Przez to będziemy spać o godzinę krócej, ale tylko w dniu zmiany czasu. Zmiana czasu ma pozwalać na bardziej efektywne wykorzystanie światła dziennego i oszczędność energii. Dziś czas zimowy i letni obowiązuje w 70 krajach świata. Polacy regularnie przestawiają zegarki od 1977 roku.

Badania techniczne. Wszystkie marki. Ozonowanie pojazdu gratis. Auto Compol zaprasza Poznań, Kazimierza Wielkiego 1 Tel: 798 828 814
REKLAMA

Przypomnijmy, że niebawem czasu zmieniać już nie będziemy. Parlament Europejski uchwalił już dyrektywę, na mocy której zmiana czasu zostanie wycofana. Projekt zakłada, że ma zniknąć już w 2021 roku. Do tego czasu kraje członkowskie będą musiały zdecydować, czy wybierają czas letni czy zimowy.

W sierpniu 2018 roku Komisja Europejska pytała Europejczyków o zniesienie zmiany czasu. Zdecydowana większość uczestników badania opowiedziała się za likwidacją zmiany. W przeprowadzonym badaniu wzięło udział 4,6 mln osób, a 84% badanych opowiedziało się za zniesieniem zmiany czasu.

Reklama

Komentarze niedostępne ze względu na przeciążenie serwera.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
13.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro